FAQ

Ano, díky široké síti techniků jsme schopni realizovat zakázky na území celé ČR stejně kvalitně a vůbec nevadí, že bydlíte v Ostravě, Plzni, či Karlových Varech. Všechny parametry zůstávají stejné, kvalita zpracování, rychlost ani celý postup se nemění.
Cena PENB se odvíjí pouze od typu nemovitosti. Průkaz pro rodinné domy zhotovujeme vždy za jednotnou cenu 5.999,- Kč vč. DPH po celé ČR. Cena za zpracování průkazu pro bytové domy začíná na ceně 8.999,- Kč vč. DPH. Bez ohledu na typ nemovitosti zahrnuje cena vždy příjezd technika, zaměření nemovitosti, zpracování 2 originálů PENB. Poštovné je zdarma, stejně jako veškerá komunikace a konzultace v průběhu zpracování zakázky.
Průkaz energetické náročnosti budovy Vám zašleme nejpozději do 10 pracovních dnů od návštěvy objektu naším technikem. Termín příjezdu technika se odvíjí především od časových možností majitele nemovitosti a zajištění přístupu do objektu. V případě požadavku na expresní dodání nás musíte o této skutečnosti informovat.
Aby průkaz obstál před případnou kontrolou, musí být zpracován správně, tzn. na základě fyzické návštěvy objektu a vyměření nemovitosti technikem. Kromě stavební a technické kontroly je nutná rovněž kontrola stáří a stavu zdroje tepla a ohřevu teplé vody, osvětlení, případně dalších technických zařízení v budově jako je např. chlazení, větrání apod. Tyto informace nelze zjistit jiným způsobem než návštěvou objektu. Pokud narazíte na velmi levné nabídky na zhotovení průkazů (1 – 2 tis Kč vč. DPH), s největší pravděpodobností se bude jednat o neseriózního zpracovatele, který tvoří PENB tzv. „od stolu". Takový průkaz není podložen skutečností na základě reálného měření, ale pouze podle odhadu a zaslaných dat (fotografie, neúplná či neaktuální dokumentace, atd.). Nekvalitní PENB pak pravděpodobně nebude odpovídat skutečnosti a bude snadno napadnutelný ze strany úředníků, což může zkomplikovat např. úspěšné vyřízení prodeje nemovitosti nebo žádosti o kotlíkovou dotaci.